W ramach spotkań bibliotekarze będą czytać głośno ciekawe opowiadania terapeutyczne, które dotyczą zagadnień i problemów istotnych dla dzieci, trudnych dla nich emocjonalnie, ( np. smutki, radości, lęki, zawstydzenia, obawy). Zajęcia mają na celu pomóc dzieciom przezwyciężać ich problemy, wzmocnić poczucie własnej wartości i samoocenę. Staramy się, aby dobór literatury dziecięcej pomógł dzieciom w rozwijaniu własnych zainteresowań, aby wywołał przyjemne skojarzenia związane z czytaniem. Zachęcił do czynnego uczestnictwa w życiu czytelniczym naszej biblioteki. Tu nie ma miejsca na nudę, kaprysy i fochy. Tu można się cudownie bawić w gronie zaprzyjaźnionych osób, spotkać nowych przyjaciół i przyjemnie spędzić czas.

Nasze sobotnie poranki

Dwie godziny mijają jak mrugniecie powieką, zostają pamiątki własnoręcznie zrobione i dobre wspomnienia. Tu w bibliotece dziecko nie musi być najlepsze we wszystkim, wystarczy że będzie zadowolone i szczęśliwe.