W święto bibliotekarzy 8. maja w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyła się Gala z okazji Jubileuszu  80 – lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Witkowie. Uroczystość  pełna wspomnień i podziękowań dla osób, które przez lata tworzyły historię witkowskiej książnicy.

Podczas uroczystości przypomniano dzieje biblioteki w trzech odcinkach filmu prezentujących jej rozwój, ludzi oraz znaczenie dla lokalnej społeczności. Była to niezwykła podróż przez osiem dekad działalności kulturalnej i czytelniczej w Witkowie.

W związku z przypadającym 8 maja Dniem Bibliotekarza wręczono również nagrody pracownikom biblioteki za ich codzienną pracę, zaangażowanie i pasję w szerzeniu czytelnictwa. Szczególnym momentem gali było wręczenie Kart Honorowego Czytelnika osobom najdłużej związanym z witkowską biblioteką. Otrzymali je: Jolanta Barańska, Mirella Deskowska, Urszula Gabała, Maria Kaźmierczak, Krystyna Pocha, Maria Sandach i Tadeusz Sikorski.

Specjalne podziękowania za wsparcie działalności biblioteki oraz pomoc w upowszechnianiu kultury i promocji czytelnictwa otrzymali: Burmistrz Krzysztof Szoszorek, Zastępca Burmistrza Paweł Czarnecki, Tomasz Nowak – kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Witkowie, Władek Nielipiński – artysta fotograf i animator kultury, oraz przedstawiciele: Organizacji Turystycznej Szlak Piastowski w Gnieźnie, Banku Spółdzielczego w Witkowie, firmy Kubiak, Glanc Piekarni, a także firmy Tim.

Galę, którą poprowadził Łukasz Kubicki uświetnił koncert zespołu Basia & Tom Bishop – live, a specjalnego charakteru dodała prezentacja filmu autorstwa Huberta Lisiaka.

Nie zabrakło również jubileuszowego tortu, poczęstunku oraz wspólnego zdjęcia bibliotekarzy z całego powiatu gnieźnieńskiego, którzy tego dnia wspólnie świętowali w Witkowie.

g dsc 6297

g dsc 6194

g dsc 6209

g dsc 6266

g dsc 6269

g dsc 6346

g dsc 6397

g dsc 6318

g dsc 6519

g dsc 6564